Стаття Авто Тренд: ATTENTION: ПІДРОБКА ЛАНЦЮГУ ГРМ CZ

Стаття Авто Тренд: ATTENTION: ПІДРОБКА ЛАНЦЮГУ ГРМ CZ


На автомобільному ринку України для кінцевого споживача пропонують репліку ланцюгів приводу механізму ГРМ відомого чеського виробника CZ. Торговий знак заводу CZ використовується без внесення до нього особливих змін, з практично повним копіюванням товару та упаковки при цьому ховається факт правопорушення (тобто видають за оригінал). 

Ми вирішили провести візуальне порівняння оригінального та підробленого ланцюга ГРМ CZ, щоб не вводити кінцевого споживача в «оману» очікування. Ми придбали найбільш ходовий ланцюг ГРМ – дворядний на ВАЗ і ділимося з вами своїми висновками. Зовнішня упаковка 

Зовнішній вигляд коробки практично не відрізняється від оригіналу – репліка має більш приглушені кольори упаковки, також логотип виробника виконаний у рожевому кольорі. 

На бічній грані коробки репліки, як і в оригіналу, присутня наклейка, тільки з написами якась «лажа». Оригінал містить маркування згідно з ISO 06с-2, а ось репліка згідно з ASA/ANSI 3/8'' і просто 35, хоча міжнародне позначення для дворядного ланцюга 35-2. Кількість ланок у обох ланцюгів дорівнює 116 штук.

 Внутрішня упаковка 

Оригінальний ланцюг знаходиться в поліетиленовому запаяному пакеті, має більшу щільність порівняно з реплікою. На поверхні поліетилену оригіналу є сліди масла.

Візуальний огляд ланцюга: 

1. Оригінал ланцюга ГРМ має світліший колір, у репліки присутній жовтуватий відтінок. 

2. На оригіналі та репліці є заводське мастило, але оригінал більш промаслений, що видно і за наявності мастила на поліетиленовому пакеті.

3. Пластини внутрішньої ланки на оригіналі прямі, а на підробці – мають вигнуту форму «вісімки».

Зовнішній вигляд  пластин та маркування ланцюга 

На оригіналі йде рівномірна та симетрична клепка пластин, на підробці – клепка нерівномірна, місцями з вм'ятинами. 

Візуально шрифт маркування на репліці відрізняється від оригіналу, крім того, кількість повторень клейма позначення ланцюга на оригіналі – 13 разів, а на репліці – лише 4 рази.

Додатково ми вирішили провести зважування обох відрізків ланцюга:

Оригінал – 0,795 кг, а репліка – 0,765 кг. Тут, нам складно судити наскільки це критично, оскільки ми не розбирали ланцюги і не проводили геометричні виміри, а також не перевіряли ланцюги на розривне зусилля.

На сьогодні – це вся інфа, висновки робіть самі, позицію компанії «Авто Тренд» ви знаєте – ми за оригінальну продукцію та відсутність на ринку підробок на автомобільному ринку України. 

Все буде Україна!